Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım
kriterlerini okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz ve reklamlarımızı görmemeniz
için öncelikle Kayıt olmalısınız.
Üye olmayanlar Forumumuzdan hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz, Mesaj yazamaz, Konu açamaz, Eklenti indiremezler. forumhiz ailesi....
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım
kriterlerini okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz ve reklamlarımızı görmemeniz
için öncelikle Kayıt olmalısınız.
Üye olmayanlar Forumumuzdan hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz, Mesaj yazamaz, Konu açamaz, Eklenti indiremezler. forumhiz ailesi....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaportalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows XP Tarih Oluyor

YazarMesaj
Erkan Admin
Admin
Admin
Erkan Admin

Aktiflik :
Windows XP Tarih Oluyor Left_bar_bleue989 / 999989 / 999Windows XP Tarih Oluyor Right_bar_bleue

Manda
BAŞARİ SİSTEMİ : 3

Cüzdan
Altın Altın: 150000

Windows XP Tarih Oluyor Empty
MesajKonu: Windows XP Tarih Oluyor   Windows XP Tarih Oluyor Icon_minitimePaz Şub. 14, 2010 12:55 pm

Microsoft, radikal bir kararla Windows XP'yi tarihe gömüyor. Bu durum XP kullanıcılarını nasıl etkiyecek? İşte yanıtı;
Microsoft,milyonlarca Windows XP işletim sistemi kullanıcısını yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı.

Şirket, stokların tükenmesinin ardından perakende olarak Windows XP satmayacak ancak üretici firmalarla yapılan anlaşma doğrultusunda 2010 yılına kadar henüz Windows Vista işletim sistemi ile çalışmayan bazı dizüstü bilgisayarlar XP işletim sistemi yüklü olarak kullanıcıya gelecek.

Microsoft Türkiye Windows Ürün Müdürü Alper Mestçi, yaptığı açıklamada, mevcut lisanslı Windows XP kullanıcılarının teknik destek hizmeti almaya devam edeceğini söyledi. Mestçi, şunları kaydetti:

''Yakın zamanda Windows XP için çıkardığımız Service Pack 3 sürümü, bu desteğin süreceğinin göstergesi olmakla birlikte, yine Windows XP için Nisan 2014 tarihine kadar güvenlik ve diğer önemli güncellemeleri sunmaya devam edeceğiz. Windows XP için kesintisiz destek sağlamamızın en büyük nedeni, kullanıcıların uzun seneler boyunca Windows tabanlı bilgisayarlarını koruduklarını bilmemizdir. Bu desteğimiz, bütün kullanıcılarımıza mümkün olan en üst seviyede destek vereceğimizin taahhüdü olarak değerlendirilebilir.''

Windows XP'ye teknik destek ya da güncelleme hizmetlerinin sunulması, mevcut XP kullanıcılarını 2014 yılına kadar potansiyel siber saldırılardan koruyacak.

Öte yandan teknik desteği durdurulan önceki sürümlerden Windows 98 ve Windows ME halen bazı bilgisayarda kurulu bulunuyor. Bu işletim sisteminin kullanıcıları, yazılımlarının güvenlik yamaları çıkarılmadığı için çeşitli tehlikelerle karşı karşıya bulunuyor. Microsoft, söz konusu kullanıcıların zarar görmemeleri için Microsoft'un en son işletim sistemi Windows Vista'ya geçilmesini öneriyor.
http://forumhiz.benimforum.org

Windows XP Tarih Oluyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Vista >>>
» Windows 7 ÖzeLLikLeri >>>
» Windows Vista İpuçları